Akce!!! při objednávce motoru doručení 35€ (867 Kč)

Vyhledávejte ve více než 849 ks produktech

Například: Škoda Fabia 1.9 nebo kódem motoru: ATD

Generální oprava motoru

Generální oprava motoru nebo prostě generálka motoru (dále jen GO motoru), je komplexní oprava, při níž vám servisní pracoviště rozloží motor do poslední součástky, všechny komponenty důkladně zkontroluje, opraví, v případě potřeby i vymění a následně znovu složí do původního stavu. Po takto náročné „operaci“ by měl motor se stovkami tisíc najetých kilometrů opět funkčně vykazovat kondici zdravého „mladíka“.

 

Při GO motoru se zaměřujeme na všechny části, které se vzhledem k použitým materiálům buď už opotřebovaly, případně mohou mít při následujícím provozu v krátkodobém horizontu tendenci ke kazivosti. Takhle zrenovovaný motor vám bude spolehlivě sloužit i další stovky tisíc kilometrů.

 

Mnoho starších typů motorů bylo vyrobeno na dlouhodobé používání a jejich očekávaná životnost může být výrazně vyšší než v případě nových, většinou nízko objemových verzí. GO staršího motoru tak bývá dobrou investicí do osvědčené klasiky, která je při dnešních trendech stále vzácnější.

 

K hlavním úkonem při této operaci patří výbrus klikového hřídele, ventilů, zarovnání bloku a hlavy válců atd. Všechny komponenty se zvýšeným sklonem k opotřebení je potřeba vyměnit za nové – zejména ložiska, rozvody, čerpadlo oleje a vodní pumpu, písty, pístní kroužky, těsnění ventilů, hlav válců a jiné.

 

GO motoru je komplexní a časově i úkonový náročný úkol, proto ji nelze dostatečně nahradit částečnými opravami motorů, které jsou sice levnější, ale ani zdaleka nevyloučí objevení dalších závad při provozu přetíženějších vozidel. Pokud nevíte přesněji odhadnout kdy vaše auto již urgentně potřebuje GO motoru, zde je několik indicií:

 

  • Nestabilní výkon (především náhlý, případně opakující se pokles výkonu).
  • Vysoká spotřeba oleje.
  • Neobvyklé zvuky při činnosti motoru.
  • Zadření motoru.
  • Vozidlo s vysokým počtem najetých kilometrů nebo koupě staršího vozidla s podezřením na vyšší než deklarovaný počet absolvovaných kilometrů.

Nezapomeňte, že klasický typ motoru po GO může spolehlivě přežít mnoho současných modelů, doslova postižených „downsizingem“ s cílem podléhat permanentně se zpřísňujícím ekologickým normám Evropské unie.